← Späť do:
Chiroworks blog

Seknutie

Dátum: 27. 05. 2020 • Autor: Martin Hyben

Mnohí ľudia to už zažili, poprípade už o tom počuli. Ostrá, pichavá bolesť v chrbte so značným obmedzením v pohybe.

Seknutie môže dokonca pripútať na lôžko a tým dosť znepríjemniť život. Preto ak sa to stane mali by ste spozornieť. ️Ide totiž o jasné signaly z tela, ktoré netreba ignorovať.

Čo sa vlastne stalo?

Ak nastane seknutie, ide väčšinou o pritlačený nerv stavcom, aj keď bolesť môže vychádzať napríklad aj zo svalu, no problém je väčšinou tam. Hlavná príčina seknutia je niekde, kde by to možno človeka ani nenapadlo a nemusí to byť len v kostiach.

Ako riešiť seknutie?

Seknutie môžete riešiť klasickou medicínou. Ísť do nemocnice na infúzie, poprípade nechať si predpísať medikamentáciu. No, takýto spôsob nemusí byť vôbec efektívny a vyriešiť koreň veci. Aj keď pri ľahkých seknutiach môže byť takáto liečba úspešná, no len na bolesť, ktorá sa časom stratí, ale príčina ostáva.

Niektoré odporúčania tvrdia aj to, že by sa pri seknutí malo cvičiť a následne to rozcvičiť. Čo je podľa mňa veľmi zlý nápad. Kedže človek bez odbornej diagnostiky, nevie presne ako to má zablokované, tým pádom je tu veľké riziko ešte väčšej blokády a zhoršenie stavu. Preto cvičenie neodporúčam. ️

Účinný spôsob na riešenie skutočných problémov, môže byť chiropraxia. Chiropraxia narovná stavce a kosti, ktoré tlačia na nerv. Chiropraxia má väčsinou vynikajúce výsledky, aj keď nie vždy odstráni bolesť úplne, no častokrát aj o 80%. No, čo je dôležitejšie odstráni pohybové obmedzenie a človek sa môže po terapii hýbať bez odmedzení. Môže sa vykonávať aj počas akútneho stavu, čo je dôležité, pretože sa liečba týmto veľmi urýchli.

Hlavná príčina seknutia

Seknutie je komplexný problém, a preto hlavná príčina vo väčšine prípadov nepochádza len z pohybového aparátu, ale z vnútra tela.

Vnútorne orgány tela sú nadradené pohybovému aparátu, preto príčinu treba hľadať aj tam.

Tvrdenie, že od chrbtice mám problém napríklad so žalúdkom, nie je väčsinou na mieste, lebo práve pre problém so žalúdkom, mám problém s chrbticou.

Čiže za seknutím možno hľadať problémy, ako napríklad prechladené močové cesty, problémy s trávením, vyprázdňovaním, ale aj bolesť žaludka,či ťažkosti s dýchaním.

Chiropraxia rieši aj problémy s orgámni, no nie vždy na 100%. V takom prípade je možné liečbu podporiť napríklad bylinami, či chiropraxiu zopakovať.

Áno, teda nielen vyrovnať kosti, ale dôležité je aj uvolniť orgány vo vnútri tela. Ak sa tak nestane, je veľmi pravdepodobné, že sa seknutie v krátkom čase zopakuje. A čo je horšie, ak sa nezačne seknutie riešiť naozaj komplexne, môže neskôr vyústit do chronických problémov a tým je napríklad protrúzia, či hernia disku, alebo až sekvester, ktorý sa už nemusí zaobísť bez operácie.

Záver

Komplexná liečba je v prípade seknutia veľmi dôležitá. Len komplexnou liečbou je možné sa vyvarovať opakovaným seknutiam, ktoré vedia riadne skomplikovať život a neskôr môžu vyústiť do oveľa vážnejších problémov. Preto netreba seknutie podceňovať a spoliehať sa na to, že ak bolesť ustúpi je už všetko v poriadku.

Bezplatná konzultácia

Kontaktujte nás a získajte viac informácií o Chiroworks

Infolinka: denne, 9:00 - 16:00 hod.
tel.: 0907 942 851
Klienti a urgentné prípady: volajte alebo píšte na VIP tel. číslo:
tel.: 0901 *** ***
21. 07. 2018

Bolesti kĺbov a strava

Žijem v rodine, pracujem s ľuďmi, som všímavý človek. Postrehol som, že v posledných rokoch sa medzi ľuďmi rozšírili bolesti chrbta či kĺbov.
Zistite viac →
13. 10. 2018

Bolesti ramena

Bolesť ramena je naozaj veľmi častý problém, s ktorým ma kontaktujú klienti. Najčastejšou príčinou bolesti a problémov s ramenami spôsobuje vypadnutá lopatka.
Zistite viac →