Poradňa

Indentifikujte problémy aj diagnózy, ktoré Vás trápia a zistite s čím Vám môže pomôcť terapia Chiroworks

Chiroworks

S čím Vám vieme pomôcť

Pri odstránení bolesti pomocou Chiroworks sa pristupuje k organizmu ako celku, identikuje sa príčina nerovnováhy v tele, a tá môže byť často úplne odlišná od miesta kde sa bolesť prejavuje.

Chiroworks terapeut využíva znalosť anatómie a vnútorných telesných procesov na odstránenie bolesti a hlavne príčiny daného problému.

otázky a odpovede

Pre koho je terapia vhodná

Je vhodná pre všetkých, ktorí vážne túžia dosiahnuť rovnováhu a chcú byť zdraví, aby mohli žiť dôstojný život bez bolestí a zbytočného utrpenia. Títo jednotlivci sú snaživí, chápaví, trpezliví a majú skutočnú možnosť dlhodobej úľavy.

Komu sa terapia neodporúča

Nie je vhodná pre tých, ktorí chcú len rýchlo potlačiť najväčšiu bolesť a naďalej si zachovať nezdravý životný štýl. Pre takýchto jednotlivcov je účinnosť terapie obmedzená, a príznaky sa skôr či neskôr vrátia.

Bolesť chrbtice, seknutia

Na terapii opravujeme chyby v statike tela. Konkrétne sa vyrovnajú stavce, panva, rebrá. Ošetrenie je možné absolvovať aj pri nálezoch hernia a protrúzia disku, takisto aj pri implantátoch platničiek. Riešenie bolestí chrbtice, až do stupňa poškodenia platničiek hernia (extrúzia), bez nutnosti operácie.

Členok a achilovka

Bolestivé členky a achilovka sú často spôsobené nesprávnou pozíciou kosti v lýtku ihlice a holennej kosti. Na terapii sa vyrovná najprv statika tela a potom kosti v nohe. Tieto nerovnosti, môžu spôsobovať aj tŕpnutie spodnej časti nôh.

Bedrový kĺb

Problémy s chodením či bolesti triesla. Ale aj problémy s pohlavnými organmi. Na terapii sa rieši panva, krížové stavce, kostrč, lonová kosť, pohlavné orgány a následne sa dáva bedrový kĺb do správnej pozície. Ošetrenie bedrových kĺbov až do koxartrózy tretieho stupňa, bez nutnosti výmeny kĺbu za umelý.

Syndróm karpálneho tunela

Na vyriešenie karpálneho tunela je dôležité spriechodniť tok energie v celej ruke. Rieši sa pozícia krčných stavcov, lopatiek, lakťa no takisto aj zápästie a kosti na ruke.

Chronické ťažkosti – Dutiny, hrdlo atď.

Chronická angína, dutiny či iné chronické ťažkosti. Na terapii sa riešia krčne stavce, jazylka, sánka a tiež lícne kosti, ktorých pozícia je často za ťažkosťami s dutinami.

Statika a mobilita

Súčasťou každej terapie je oprava statiky a mobility tela do maximálnej možnej miery pacienta, vo viac ako 80tich unikátnych pozíciách tela.

Bolesti ramena

Problémy s ramenom sú väčšinou spôsobené nerovnosťami v rebrách, spadnutou lopatkou, nerovnosťami v krčných a hrudných stavcoch, nesprávnou pozíciou kľúčnej kosti, ale aj samotným ramenným kĺbom, ktorý býva mimo puzdra.

Hallux a bolestivé palce na nohe či chodidle

Bolesti v tejto oblasti môžu byť spôsobené nesprávnou pozíciou priehlavkových kostičiek v chodidle, ale aj narušením statiky v celej nohe.

Zápal sedacieho nervu

Zápal sedacieho nervu je najčastejšie spôsobený nesprávnou pozíciou kostrče a bedrového kĺbu. Na terapii sa rieši pozícia kostrče, bedrového kĺbu, lonovej kosti a odstraňujú sa chyby v statike tela.

Skolózia, kyfóza, lordóza

Postupné vyrovnávanie vykrivenia chrbtice, bez nutnosti aplikovania tyčí operačne.

Bolesti sánky, zubov, uší či zápal trojklanného nervu

Na terapii sa dáva do správnej pozície sánka, lícne kosti, krčne stavce a uvoľňuje tok energie v hlave.

Bolesť hlavy, migrény, vertigo, problémy s rovnováhou

Bolesti hlavy majú najčastejšiu príčinu v silnej blokácii krčných stavcov C1 a C2. Na terapii sa vyrovnajú všetky krčné stavce, lopatky a rebrá na hrudi a vzadu na chrbte.

Lakeť a zápästie

Bolesti lakťa sa nazývajú golfovým či tenisovým lakťom. Problém býva v nesprávnej pozícii lakťovej kosti a vretennej kosti, ale dosť často aj v ramennom kĺbe a rebrách.

Koleno, bolesti, menisky a bakerové cysty

Bolesť kolena môže spôsobovať nesprávna pozícia bedrového kĺbu, obličiek , panvy, kostrče, ale aj pozícia lonovej kosti. Na terapii sa rieši napravenie obličiek a panvy, potom sa vyrovnáva bedrový kĺb, členky, a nakoniec samotný kolenný kĺb.  Tieto nerovnosti priečia kosti fibula a tibia v kolene. Ak je to potrebné rieši sa pozícia jabĺčka a meniskov.

Dýchanie, bolesť na hrudi, problémy so srdcom

Problémy s dýchaním či bolesť na hrudi je často spôsobená tým, že sú vzpriečené rebrá na hrudi. Na terapii sa precízne vyrovnávajú rebrá v hrudi a vzadu na chrbte, ktoré majú na svedomí spomínané problémy.

Zápaly v močových cestách, problematická menštruácia, cysty na vaječníkoch, cysty v prsníkoch

Na terapii sa rieši hlavne pozícia lonovej kosti, ktorá spôsobuje blokády v spodnej časti brucha, ktoré zabraňujú v správnej činnosti orgánom a to hlavne močovému mechúru, prostate, vaječníkom a maternici. Cysty v prsníkoch majú väčšinou príčinu v nerovnostiach v hrudných rebrách, ktoré blokujú prúdenie energie do prsníkov.

Bolesti v brušnej dutine, zrasty v bruchu a iné ťažkosti v oblasti bruchu

Činnosť vnútorných orgánov je závislá na pozícii rebier, stavcov, lonovej kosti či bedrových kĺbov, ak sú kosti v nesprávnej pozícii orgány nepracujú správne a ich činnosť je obmedzená.

Recenzie

Prečítajte si názory spokojných zákazníkov. Pre viac informácií o našej ponuke nás smelo kontaktujte
Zistite viac →

Kontakt

Kontaktujte nás ak sa chcete objednať, informácie o voľných termínoch a konzultácie, informácie o cenách
Zistite viac →