Poradňa

Indentifikujte problémy aj diagnózy, ktoré Vás trápia a zistite s čím Vám môže pomôcť terapia Chiroworks

Chiroworks

S čím Vám vieme pomôcť

Pri odstránení bolesti pomocou Chiroworks sa pristupuje k organizmu ako celku, identikuje sa príčina nerovnováhy v tele, a tá môže byť často úplne odlišná od miesta kde sa bolesť prejavuje.

Chiroworks terapeut využíva znalosť anatómie a vnútorných telesných procesov na odstránenie bolesti a hlavne príčiny daného problému.

otázky a odpovede

Bolesť chrbtice, seknutia

Na terapii opravujeme chyby v statike tela. Konkrétne sa vyrovnajú stavce, panva, rebrá. Ošetrenie je možné absolvovať aj pri nálezoch hernia a protrúzia disku, takisto aj pri implantátoch platničiek. Riešenie bolestí chrbtice, až do stupňa poškodenia platničiek hernia (extrúzia), bez nutnosti operácie.

Členok a achilovka

Bolestivé členky a achilovka sú často spôsobené nesprávnou pozíciou kosti v lýtku ihlice a holennej kosti. Na terapii sa vyrovná najprv statika tela a potom kosti v nohe. Tieto nerovnosti, môžu spôsobovať aj tŕpnutie spodnej časti nôh.

Bedrový kĺb

Problémy s chodením či bolesti triesla. Ale aj problémy s pohlavnými organmi. Na terapii sa rieši panva, krížove stavce, kostrč, pohlavné orgány a následne sa dáva bedrový klb do správnej pozície. Ošetrenie bedrových kĺbov až do koxartrózy tretieho stupňa, bez nutnosti výmeny kĺbu za umelý.

Syndróm karpálneho tunela

Na vyriešenie karpáneho tunela je dôležité spriechodniť tok energie v celej ruke. Rieši sa pozícia krčných stavcov, lopatiek, lakťa no takisto aj zapästie a kosti na ruke.

Chronické ťažkosti

Chronická angína, dutiny či iné chronické ťažkosti.

Statika a mobilita

Súčasťou každej terapie je oprava statiky a mobility tela do maximálnej možnej miery pacienta.

Bolesti ramena

Problémy s ramenom sú väčšinou spôsobené nerovnosťami v rebrách, spadnutou lopatkou, vyrotovanými krčnými a hrudnými stavcami, nesprávnou pozíciou kľúčnej kosti, ale aj samotným ramenným klbom, ktorý býva mimo púzdra.

Hallux a bolestivé palce na nohe

Bolesti v tejto oblasti môžu byť spôsobené nesprávnou pozíciou priehlavkových kostičiek v chodidle. Malé vybočenie už môže znamenať veľké bolesti.

Zápal sedacieho nervu

Zápal sedacieho nervu je najčastejšie spôsobený nesprávnou pozíciou kostrče a bedrového kĺbu. Na terapii sa rieši pozícia kostrče, bedrového kĺbu a odstraňujú sa chyby v statike tela.

Skolózia, kyfóza, lordóza

Postupné vyrovnávanie vykrivenia chrbtice, bez nutnosti aplikovania tyčí operačne.

Bolesti sánky, zubov, uší či zápal trojklanného nervu

Na terapii sa dáva do správnej pozície sánka, krčne stavce a uvoľnuje tok energie v hlave.

Bolesť hlavy, migrény, vertigo, problémy s rovnováhou

Bolesti hlavy majú najčastejšiu príčinu v silnej blokácii krčných stavcov C1 a C2. Na terapii sa vyrovnajú všetky krčné stavce, lopatky a rebrá na hrudi a vzadu na chrbte.

Lakeť a zápästie

Bolesti lakťa sa nazývajú golfovým či tenisovým lakťom. Problém býva v nesprávnej pozícii lakťovej kosti a vretenej kosti, ale dosť často aj v ramennom kĺbe.

Koleno, bolesti, menisky a cysty

Bolesť kolena môže spôsobovať nesprávna pozícia bedrového kĺbu, obličiek , panvy a kostrče. Na terapii sa rieši napravenie obličiek a panvy, potom sa vyrovnáva bedrový kĺb, členky, a nakoniec samotný kolenný kĺb.  Tieto nerovnosti priečia kosti fibula a tibia v kolene. Ak je to potrebné rieši sa pozícia jabĺčka a meniskov.

Dýchanie, bolesť na hrudi, problémy so srdcom

Bolesť kolena môže spôsobovať nesprávna pozícia bedrového kĺbu, obličiek , panvy a kostrče. Na terapii sa rieši napravenie obličiek a panvy, potom sa vyrovnáva bedrový kĺb, členky, a nakoniec samotný kolenný kĺb.  Tieto nerovnosti priečia kosti fibula a tibia v kolene. Ak je to potrebné rieši sa pozícia jabĺčka a meniskov.

Zápaly v močových cestách, problematická menštruácia, cysty na vaječníkoch, cysty v prsníkoch

Na terapii sa rieši blokácia rebier, či náprava hrudných stavcov vo ventrolistéze(vpadnuté) a hrudnej kosti(sternum). No tiež pozícia kľučnej kosti.

Bolesti v brušnej dutine, zrasty v bruchu a iné ťažkosti v oblasti bruchu

Spadnuté orgány či spazmy v bruchu môžu byť príčinou bolesti. Na terapii sa dôkladne vyrovnávajú predné rebrá, ktoré blokujú činnosť vnútorných orgánov.

Bolesti v brušnej dutine, zrasty v bruchu a iné ťažkosti v oblasti bruchu

Blokácia vnútorných orgánov je často spôsobená hlavne nerovnosťami v predných rebrách. Táto blokácia zabráňuje správnej činnosti orgánov. Na terapii sa precízne vyrovnávajú predné rebrá a uvoľňuje činnosť orgánov.

Kontakt

Kontaktujte nás ak sa chcete objednať, informácie o voľných termínoch a konzultácie, informácie o cenách
Zistite viac →

Galéria

Aktuálne fotografie aj videá zo sveta Chiroworks. Pozrit si prácu terapeuta aj spokojných klientov
Zistite viac →