Otázky a odpovede

Odpovede na Vaše najčastejšie otázky: stručné informácie o tom, ako prebiehe terapia Chiroworks

Poradňa Chiroworks

Najčastejšie kladené otázky

Vitajte na stránke s často kladenými otázkami (FAQ) kde nájdete odpovede na často kladené otázky týkajúce sa terapie Chiroworks. Veríme, že Vám tieto informácie pomôžu pri rozhodovaní o Vašej zdravotnej starostlivosti  pomocou terapie Chiroworks.

zistite viac
 • Bolí to?

  Chiroworks terapia nie je chiropraxia. Náprava kostí a vnútornych orgánov sa vykonáva pomocou unikátnych, veľmi jemných segmentálnych a bezdotykových techník. Preto je terapia bezbolestná a podľa našich pacientov aj príjemná.

 • Prečo je nutné, aby sa terapia Chiroworks vykonávala v spodnom prádle?

  Pretože, terapia Chiroworks pristupuje k človeku komplexne. V tele je všetko so všetkým prepojené a hlavná chyba je často niekde inde ako v mieste bolesti. Takisto preto, lebo terapia Chiroworks je síce jemná, no napriek tomu veľmi presná a precízna. Často ide skutočne o milimetrové posuny. Preto ak v čase terapie nemôžete, byť z nejakej príčiny v spodnom prádle, je vhodné terapiu naplánovať na iný termín.

 • Ako prebieha rezervácia?

  Ak idete na prvú terapiu prosíme, aby ste sa objednávali telefonicky.

 • Čo spraviť pred terapiou?

  Ideálne je pred terapiou nejesť 3 hodiny a dodržiavať pitný režim. Neužívať lieky od bolesti. Nekrémovať telo a prijsť osprchovaný.

 • Čo robiť po terapii?

  Po terapii je veľmi potrebné oddychovať. Vyhnúť sa 3 dni fyzickej záťaži, aby si to dobre sadlo a zafixovalo sa. Piť 3 litre čistej vody denne. Vyvarovať sa krivému sedeniu, či ležaniu. Držať sa v teple. Najčastejšou reakciou po terapii býva svalovica. Nie je vhodné užívať po terapii analgetiká, ktoré spomaľujú proces regenerácie, ktorý nastáva po terapii.

 • Kedy terapiu nemôžem absolvovať?

  Terapiu Chiroworks nie je vhodné absolvovať, ak máte vysoké horúčky, alebo infekčné ochorenie, nádory a stavy ktoré vyžadujú okamžitú hospitalizáciu v nemocnici.

 • Pre koho nie je terapia vhodná?

  Pre ľudí, ktorí vyhľadávajú tvrdé a razantné techniky naprávania, ktoré môžu byť často spojené aj s rizikom. Pre ľudí, ktorí nemajú pokoru voči svojmu zdravotnému stavu a chcú prísť preto, aby pokračovali v zničujúcich činnostiach pre ich organizmus.

 • Pre koho je terapia vhodná?

  Pre každého, kto hľadá jemný a láskavy prístup terapeuta. Pre každého, kto chce byť skutočne zdraví a žiť bez bolestí. Pre každého, kto má trpezlivosť a pochopenie pre svoj zdravotný stav. Pre každého, kto sa nebude spoliehať len na terapeuta, ale vloží do túžby po zdraví aj vlastné úsilie.

 • Koľko terapií je potrebné absolvovať?

  Vždy odporúčam absolvovať aspoň dve terapie, obzvlášť pri chronických, akútnych bolestiach či seknutiach. Napriek tomu, že dôjde k úľave po prvej terapii, odporúčam druhú absolvovať do jedného mesiaca, aby sa zdravotný stav opäť mohol posunúť na vyššiu úroveň. Ak už máte lekárom potvrdené diagnózy (napr. hernia, prasknutý meniskus, koxartróza, gonardróza atď) odporúčam aj viac ako dve terapie.

 • Môžu terapiu absolvovať aj deti, dôchodcovia?

  Áno, môj najmladší klient mal 3 týždne a najstarši 86 rokov.

 • Môžem príjsť na terapiu, aj keď mám bolesti?

  Kedže Chiroworks terapia je bezbolestná môžte príjsť aj s veľkými bolesťami, ak sa ich chcete zbaviť.

 • Kde nás nájdete?

  Najdete nás v Poprade v Spišskej Sobote na Prešovskej ulici 50.

Cenník

Cenník služieb terapia Chiroworks Poprad - Martin Hyben, poradenstvo a informácie o objednávkach
Zistite viac →

Poradňa

Indentifikujte problémy aj diagnózy, ktoré Vás trápia a zistite s čím Vám môže pomôcť terapia Chiroworks
Zistite viac →