← Späť do:
Chiroworks blog

Bedrový kĺb a komplikácie s ním

Dátum: 21. 07. 2018 • Autor: Martin Hyben

BEDROVÝ KĹB A KOMPLIKÁCIE S NÍM

Často ku mne na chiropraxiu chodia ľudia, ktorých prvotným problémom nie je bedrový kĺb a nepociťujú v tejto oblasti žiadne ťažkosti. Mnoho krát ani nevedia, že majú vypadnutý alebo zrotovaný bedrový kĺb. Tento problém však môže byť príčinou iných problémov, ktoré sa na seba nabaľujú a ľudia ich riešia, no nikdy sa nedostanú k samotnej podstate.

Jedným z následkov sú bolesti v oblasti triesiel či sedacieho svalu. Tieto problémy sú veľa krát chybne označované ako „skrátené svaly“. V skutočnosti je to však presne naopak, pretože vypadnutý bedrový kĺb ťahá svaly a šľachy, ktoré ho držia, aby ešte viac nevypadol. V tejto situácii je veľmi nešťastné riešenie, ak sa snažia ľudia tieto svaly a šľachy natiahnuť v domnienke, že sú skrátené. Spôsobia si väčšinou ešte väčšie ťažkosti, pretože kĺb sa ďalej posúva smerom von. V tomto prípade je dôležité a vhodné kĺb napraviť. Ťažkosti odznejú veľmi rýchlo.

KOXATRÓZA

Toto ochorenie vzniká, ak nie je kĺb na svojom mieste dlhšiu dobu. Je to zápalové ochorenie bedrového kĺbu. V nižších štádiách tohto ochorenia je možné kĺbu pomôcť práve chiropraxiou a to tak, že sa napraví na správne miesto. Je tam veľká pravdepodobnosť, že sa kĺb dobre zregereneruje. Ak je už štádium ochorenia vysoké a kĺb je veľmi bolestivý, je už len malá šanca, že sa ho podarí zachrániť. V tom prípade je výmena za protézu nevyhnutná.

SKRYTÉ ŤAŽKOSTI S BEDROVÝM KĹBOM

Sú aj situácie, kedy sú bolesti v tejto oblasti len mierne, a to hlavne v začiatkoch, no napriek tomu dokáže narobiť veľké problémy. Vypadnutý kĺb môže spôsobiť situáciu, kedy je jedna noha dlhšia, ako druhá. Následne sa mení celé držanie tela a tento stav aj pri bežných činnostiach, ako chôdza, spôsobuje vyrotovanie panvy a následné krivenie chrbtice. VO VÄČŠINE PRÍPADOV MÁ PRÁVE BEDROVÝ KĹB NA SVEDOMÍ PROBLÉMY S KRIVOU CHRBTICOU, AKO NAPRÍKLAD SKOLIÓZA. Samotná rotácia panvy má už na svedomí ďalšie problémy v oblasti spodného brucha. Konkrétne nepriaznivo ovplyvňuje konečník a takisto pohlavné ústrojenstvo.

KŘČOVÉ ŽILY NA NOHÁCH

Aj tu sa dá hľadať spojitosť s vypadnutým bedrovým kĺbom. Keďže vypadnutý kĺb škrtí aj cievy, ktoré vedú do nohy. To následne ovplyvňuje srdce, ktoré nevládze túto krv prepumpovať.

AKO MÔŽE BEDROVÝ KĹB VYPADNÚŤ ČI ZROTOVAŤ?

Najčastejšou príčinou je NEDOSTATOČNÝ KALORICKÝ PRÍJEM. Ten nielen, že spôsobí povolenie svalstva, ale škodí aj žlčníku, ktorý je zodpovedný aj za zdravie bedrových kĺbov.
Ale samozrejme, môžu byť za tým aj iné príčiny, ako úrazy či pády

RIEŠENIE

Teda ako vidíte, bedrový kĺb môže mať toho na svedomí dosť. Za najdôležitejšie považujem dať kĺb na správne miesto a vyrovnať chrbticu a panvu, tým sa často zabráni opätovnej dislokácii. Potom je dôležité podporiť regeneračné procesy plnohodnotnou stravou v dostatočnom množstve. Bedrovým kĺbom prospieva takisto posilňovanie svalstva stehien a chrbta.

Bezplatná konzultácia

Kontaktujte nás a získajte viac informácií o Chiroworks

Infolinka: denne, 9:00 - 16:00 hod.
tel.: 0907 942 851
Klienti a urgentné prípady: volajte alebo píšte na VIP tel. číslo:
tel.: 0901 *** ***
19. 04. 2019

Sedenie za počítačom

Veľa ľudí v poslednej dobe našťasie už rieši techniku cvičenia️‍, ako správne dvíhať predmety atď., Málokto však rieši to, ako by mal sedieť v práci.
Zistite viac →
29. 06. 2023

Chiropraktik Poprad: získajte úľavu od bolestí pomocou jemnej terapie

Chiropraktik Poprad
Zistite viac →