Od chiropraxie k chiroworks

Čo je Chiroworks?

Je liečebná metóda pomocou, ktorej sa uvoľňuje tok životnej energie pre obnovu životných funkcii tela.

Chiroworks je súbor techník chiropraxie a segmentálneho uvoľňovania blokácii v tele, čo najjemnejším spôsobom. Bez tvrdých manipulácii a rotácii s telom, ktoré nemusia dobre vplývať na každý organizmus.

Ako to prebieha?

Pacient je vyzlečený do spodného prádla, bez ponožiek a šperkov. Diagnostikujem a následne dávam na svoje miesto časti pohybového aparátu a vnútorné orgány. Všetko do takej miery do akej dovolí zdravotný stav pacienta.

Ako začať?

Koľko terapií je potrebné absolvovať?

Je to veľmi individuálne. Všetko závisí od zdravotného stavuklienta. Niekomu stačí prísť 1-2x a je nadlho fit, inému treba aj 3-4x.

Prečo je terapia celotelová, keď ma bolí len krčná chrbtica?

Je síce pravda, že centrum bolestí je v krčnej chrbtici, lopatkách a hrudnej chrbtici, ale dôvod, prečo sa to deje, je väčšinou v žalúdku a tenkom čreve. Práve tieto časti je potrebné napraviť, aby mala krčná chrbtica čo najväčšiu šancu ostať na mieste a nespôsobovať ďalšie bolesti.

Je terapia bolestivá?

V prvom rade si treba uvedomiť, že to nie je masáž. Ak sa dávajú veci na svoje miesto, môžu zabolieť. Hlavne vtedy, ak už pred terapiou boli bolestivé. No, nie je to nič strašné, čo by sa nedalo vydržať. Malá bolesť môže trvať max 1-2 sekundy, ale stojí za to ju vydržať, pretože následne dôjde k veľkej úľave.

Nemohli by ste mi spraviť len koleno?

Áno mohol, ale vo väčšine prípadov to má zmysel len vtedy, ak ste už absolvovali celotelovú terapiu.

Je vhodná chiropraxia aj pre mňa či moje dieťa?

Robím s rôznymi zdravotnými diagnózami a tiež s rôznymi vekovými kategóriami. Môj najmladší pacient mal dva týždne a najstarši 85 rokov.  Každý zdravotný stav si vyžaduje iné techniky a iný prístup. Každému sa snažím pomôcť do maximálnej možnej miery.

Certifikáty

Formulár

Objednajte si termín

Kontaktný formulár