← Späť do:
Chiroworks blog

Bolesti kĺbov a strava

Dátum: 21. 07. 2018 • Autor: Martin Hyben

BOLESTI KĹBOV A STRAVA
AKO TO TEDA JE?

My ľudia, nežijeme izolovane. Žijem v rodine, pracujem s ľuďmi, som všímavý človek. Postrehol som, že v posledných rokoch sa medzi ľuďmi rozšírili bolesti chrbta či kĺbov . Ak sa tieto problémy vyskytnú, nikomu už nepríde divné prečo vznikli. Nič počudovania hodné, normálna vec prichádzajúca vekom, prácou …atď. Dnes už bolí chrbát skoro každého. No vedzte, že NORMÁLNE TO NIE JE.

PRÍČINA PROBLÉMOV?

Príčinu je dôležité hľadať v prvom rade v životnom štýle. Teda málo pohybu a neplnohodnotná strava. Niekedy tieto problémy neboli vôbec bežné. Pretože pohyb nebol cudzí a čo je hlavné,NERIEŠILI SA DIÉTY. Je pravda, že ja som v tej dobe nežil, ale pozorne počúvam starších a robím si názor.

Niekedy nebol problém si natrieť chlieb s maslom a v pohode bez výčitiek ho zjesť. No dnes je situácia iná. Chlieb je zlý. A to pravé klasické slovenské maslo „plné tuku“? To už ani nehovorím.Je to chyba. Tento obraz vytvára spoločnosť. Klamlivý obraz, že je to zlé a spôsobuje to ochorenia, ale ono je to úplne naopak.

Dnes už chvalabohu vieme, že NEEXISTUJÚ POTRAVINY,Z KTORÝCH SA CHUDNE ALEBO PRIBERÁ. Pretože chudne sa a priberá sa len Z MNOŽSTVA prijatých potravín. Tak prečo potom Tá diskriminácia konkrétnych potravín?

Ľudský organizmus si nevie vytvoriť všetky výživné látky nutné pre život. Sme odkázaní jesť jedlo a prijímať ich v strave. Ak teda začneme diskriminovať určité druhy potravín, je veľká pravdepodobnosť, že budú vznikať v tele isté nedostatky. A tie nedostatky sa prejavia v zdravotných problémoch, ako sú napríklad bolesti chrbta, kĺbov, ale aj iné ako napríklad hormonálne poruchy, ktoré majú na svedomí aj lokálne ukladanie tuku.

Ak teda neviete stále, ako sa treba stravovať, určite je lepšie ak budete jesť všetko a snažiť sa o čo najväčšiu pestrosť, určitú pravidelnosť a hlavne veľa vlákniny. Zabudnite na diéty a rôzne iné nezmysly. Začnite hlavne športovať a to nielen vtedy, ak chcete schudnúť. Pretože najlepšia liečba je prevencia.

Bezplatná konzultácia

Kontaktujte nás a získajte viac informácií o Chiroworks

Infolinka: denne, 9:00 - 16:00 hod.
tel.: 0907 942 851
Klienti a urgentné prípady: volajte alebo píšte na VIP tel. číslo:
tel.: 0901 *** ***
19. 04. 2019

Sedenie za počítačom

Veľa ľudí v poslednej dobe našťasie už rieši techniku cvičenia️‍, ako správne dvíhať predmety atď., Málokto však rieši to, ako by mal sedieť v práci.
Zistite viac →
29. 06. 2023

Chiropraktik Poprad: získajte úľavu od bolestí pomocou jemnej terapie

Chiropraktik Poprad
Zistite viac →