← Späť do:
Chiroworks blog

Bolesti ramena

Dátum: 13. 10. 2018 • Autor: Martin Hyben

Bolesti ramena…

Bolesť ramena je naozaj veľmi častý problém, s ktorým ma kontaktujú klienti, preto som sa rozhodol rozviť túto oblasť v samostatnom článku. Rameno môže začať bolieť po úraze, ale dosť často aj spontánne.

KDE JE PROBLÉM?

Najčastejšou príčinou bolesti a problémov s ramenami spôsobuje vypadnutá lopatka. Dokonca až 90%. Tá má na svedomí okrem bolesti, dokonca aj zníženie pohyblivosti celého ramena.

Ďalšie príčiny sa môžu skrývať v blokácii stavca C 7, ale aj v dislokácii samotnej ramennej kosti. Tak, ako pri všetkých kĺboch tieto dislokácie spôsobujú vydieranie chrupavky a následnú tvorbu zápalov. Preto je veľmi vhodné tieto dislokácie napraviť chiropraxiou, aby sa predišlo vážnejšiemu poškodeniu kĺbu.

SKRYTÉ ŤAŽKOSTI V TELE A BOLESTI RAMENA

Ďalšiu možnú príčinu bolesti ramena môžeme nájsť v ochoreniach čriev. Možno budete prekvapení, ale zo skúsenosti môžem povedať, že prípady, kedy za bolesťou ramena sú práve ochorenia čriev, sú veľmi časté. V tomto prípade je dôležité uvoľniť spazmy a blokády v bruchu, ktoré bránia správnej funkcii čriev. Uvoľnenie týchto blokád sa vykonáva pomocou chiropraxie brucha. Vo väčšine prípadov je to veľmi účinné a bolesti okamžite ustúpia.

Dislokovaná lopatka nemusí hneď zo začiatku spôsobovať problémy s ramenom. Môžu to byť napríklad aj stuhnutá šija či ťažkosti s otáčaním hlavy.

DÔLEŽITOSŤ STRAVY

Ako prevencia toho, aby sa bolesti nevrátili, je dôležitá úprava stravy. Hlavne strava je veľa krát zodpovedná za tieto ochorenia. Väčšinou je za tým nepravidelnosť, nedostatok vlákniny, slabá pestrosť potravín a málo plnohodnotných potravín.

CVIČENIE

Nedostatočne spevnené svalstvo chrbta je taktiež častou príčinou vypadnutých lopatiek, preto je dôležité nezanedbávať cvičenie. Dokonca aj ľudia, ktorí pravidelne cvičia majú slabé chrbtové svalstvo, keďže ho nevedia správne precvičiť. Treba dbať nielen na techniku cvičenia, ale aj na výber správnych cvikov a dôslednosť pri ich praktizovaní.

AKO MÔŽE DÔJSŤ K DISLOKÁCII LOPATKY?

Najčastejšou príčinou je určite sedavé zamestnanie, ktoré vyvolá dislokácie lopatiek, ale aj jednostranné zaťažovanie jednej končatiny. Potom je to hlavne stres a strava, ktoré ovplyvňujú zdravie čriev. Samozrejme, môžu byť za tým aj iné príčiny, ako úrazy či pády.

RIEŠENIE

Teda ako vidíte, bolesť ramena môže byť ďaleko zložitejší problém, ako sa na prvý pohľad zdá. Za najdôležitejšie považujem dať kĺb na správne miesto, vyrovnať lopatky, chrbticu a uvoľniť spazmy v bruchu. Vyhýbať sa stresu, pravidelne a plnohodnotne jesť a športovať.

Bezplatná konzultácia

Kontaktujte nás a získajte viac informácií o Chiroworks

Infolinka: denne, 9:00 - 16:00 hod.
tel.: 0907 942 851
Klienti a urgentné prípady: volajte alebo píšte na VIP tel. číslo:
tel.: 0901 *** ***
15. 03. 2023

Čo je Chiroworks terapia a ako Vám môže pomôcť s bolesťami

Chiroworks pristupuje k pacientovi jemne a napráva kosti a mäkké častí buď bezdotykovo - pacient sa napráva sám alebo s minimálnym dotykom.
Zistite viac →
29. 06. 2023

Chiropraktik Poprad: získajte úľavu od bolestí pomocou jemnej terapie

Chiropraktik Poprad
Zistite viac →